Fordon i Śródmieście  604-927-546
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

kursy tańca

Proponowane przez nas zajęcia przeznaczone są nie tylko dla tych z Państwa, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tańcem, ale także dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności taneczne. W naszym studio prowadzimy naukę w grupach przeznaczonych dla dzieci ,młodzieży, studentów, dorosłych oraz wiecznie młodych seniorów. Wszyscy uczestnicy naszych zajęć mają możliwość uczęszczania do grup o różnym stopniu zaawansowania oraz w zależności od grupy wiekowej. Dajemy państwu możliwość wybrania dni i godziny, w jakich chcielibyście uczęszczać na nasze kursy, bowiem lekcje tańca odbywają się przez cały tydzień w różnych porach dnia. Dla najlepszych i najwytrwalszych organizujemy nabory do zespołów tanecznych (formacji Adelante). Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pedagogów i instruktorów oraz doskonałych tancerzy. Ich profesjonalizm i doskonałe przygotowanie, gwarantuje wysoką jakość prowadzonych przez nich lekcji. Podczas zajęć rozwijamy koordynację ruchową, gibkość i sprężystość ciała, utrzymujemy kondycję, kształtujemy grację, a przede wszystkim dobrze się bawimy. .

 

faq - często zadawane pytania

1. W jakim wieku są kursanci?

Zajęcia cieszą się popularnością wśród ludzi w każdym wieku: najmłodsi uczestnicy kursów tanecznych 5 lat, a najstarsi uczestnicy nawet 70 lat.

2. Gdzie odbywają się zajęcia?

Wszystkie zajęcia regularne odbywają się na ul. Kwiatkowskiego 2 w Fordonie oraz na ul. Chodkiewicza 15, IIIp. Filia Śródmieście

3. Ile trwa kurs?

Jeden kurs to inaczej mówiąc jeden poziom taneczny, który trwa 6 lub 8 zajęć w zależności od kursu. Następnie istnieje możliwość kontynuacji zajęć w tej samej grupie na wyższym poziomie. Sami decydujecie czy chcecie uczestniczyć w zajęciach raz, dwa lub trzy razy w tygodniu. Czas trwania zajęć zależy od rodzaju kursu. Kursy salsy w parach oraz tańca towarzyskiego trwają 1,15 h natomiast zajęcia solo 60 minut.

4. Jakie są formy płatności?

Wpłat można dokonywać w recepcji studia oraz na konto: Studio Tańca Adelante – Jakub Sajko 85-790 Bydgoszcz Ul. Kwiatkowskiego 2 Lukas Bank. Nr. Konta. 48 1940 1076 3041 9539 0000 0000 wpisując w temacie imię i nazwisko oraz wybrany kurs (wraz z dniem i godziną). Prosimy również o podanie numeru kontaktowego. Przed zajęciami należy okazać dowód wpłaty!

5. Jakie buty założyć na zajęcia taneczne?

Dobrze będzie zaopatrzyć się we właściwe obuwie do tańca, koniecznie na miękkiej i nie śliskiej podeszwie. Tańczyć możemy boso, w skarpetkach, baletkach czy w obuwiu sportowych. Buty należy zmieniać przed zajęciami.

6. Ile lekcji potrzeba, aby dobrze się ruszać i ładnie tańczyć?

Szybkość z jaką nauczymy się ładnie poruszać i tańczyć, to indywidualna sprawa każdego kursanta. Jednak przeważnie już na pierwszym poziomie nabieramy większej pewności siebie, co pozwala nam na większą śmiałość w tańcu.

7.Nie mam partnera, czy mogę się zapisać?

Jak najbardziej! Bez obaw możecie się zapisać indywidualnie. Salsa jest tańcem w którym tańczy się z różnymi partnerami i nie ma potrzeby mieć stałego partnera. Na zajęciach zmieniamy się również w parach - jeśli nawet jedna z Pań nie ma przez chwilę z kim ćwiczyć, następuje zmiana i kontynuuje naukę. Zawsze możesz zajrzeć do studia i porozmawiać z naszą obsługą, doradzi Ci, jaki kurs najlepiej wybrać. Do tańca towarzyskiego partner/ka jest jednak niezbędna, ale nasza w tym głowa, aby każdy miał parę. Im wcześniej dokonasz zapisu, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz drugą połówkę.

8.Nie mogę regularnie uczestniczyć w zajęciach. Co zrobić?

Zawsze na początku zajęć powtarzany jest materiał, który przerobiono na poprzednich zajęciach. Mimo to tylko regularny udział w zajęciach zapewni Ci wymierne efekty, dlatego staraj się nie opuszczać zajęć. Oczywiście istnieje możliwość uczestniczenia na zajęciach z inną grupą lub na zajęciach wskazanych przez obsługę studia.

9.Co to są wieczorki taneczne (PRACTISE)?

Wieczorki taneczne odbywają się w piątki , w godz. 21.00-23.00 W tym czasie można wykazać się umiejętnościami zdobytymi na zajęciach, szlifować je i konfrontować z uczestnikami innych grup tanecznych na wyższych i niższych poziomach zaawansowania oraz pod kontrolą instruktora, który przez cały czas jest do Waszej dyspozycji. Przede wszystkim jednak jest to doskonała zabawa i możliwość zawarcia nowych przyjaźni. Nasi kursanci są informowani o terminie wieczorku tanecznego przez panie recepcjonistki.

10.Chcę zapisać się na zajęcia, ale nie wiem, jaki kurs wybrać?

Dla wszystkich osób, które nie wiedzą w czym czuliby się najlepiej proponujemy spróbować różnych zajęć. Można przyjść na pierwsze zajęcia rozpoczynającego się kursu (powcześniejszym zapisaniu się) i po pierwszych zajęciach zdecydować, który z kursów najbardziej nam się podoba. Można też zapisać się na kilka kursów jednocześnie (oferujemy wówczas atrakcyjne zniżki).

11.Czy mogę chodzić na pojedyncze zajęcia?

Jest taka możliwość. Jednak nie polecamy, gdyż każdy kurs ma swój przebieg i trudno jest ćwiczyć, chodząc w kratkę. Generalnie też nie ma zwrotów pieniędzy za niewykorzystane zajęcia. Jeżeli ktoś z góry wie, że nie będzie mógł chodzić np. przez połowę kursu, może dostać upust cenowy, po wcześniejszym ustaleniu tego z biurem studia.

12.Zapisałam/em się na kurs, ale nie mogę przyjść na I zajęcia. Co mam zrobić?

W celu utrzymania rezerwacji miejsca należy poinformować studio o planowanej nieobecności na I zajęciach i chęci kontynuacji nauki od II zajęć. Brak informacji powoduje utratę zarezerwowanego miejsca.

13.Zapisałam/em się na kurs, ale przed rozpoczęciem zajęć okazało się, że nie będę mógł/mogła w nim uczestniczyć. Co mam zrobić?

Jeśli z przyczyny niezależnych okazało się, że zapisana osoba nie może uczestniczyć w rozpoczynającym się kursie należy o tym poinformować studio przed rozpoczęciem I zajęć.

14.Do jakiej muzyki tańczyć?

Najlepsze efekty w nauce osiągniesz tańcząc i ćwicząc w domu i na imprezach. Pamiętaj, że godzina zajęć w tygodniu może być niewystarczająca, aby w pełni wykorzystać swoje taneczne możliwości. Zachęcamy zatem do poszukiwania dobrej muzyki, do której można z powodzeniem tańczyć, ćwiczyć czy po prostu się zrelaksować.