Fordon i Śródmieście  604-927-546
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

Semba - to tradycyjny rodzaj muzyki i tańca pochodzący z Angoli. Nazwa pochodzi od terminu Masemba czyli „wzajemne dotykanie brzuchami", co jest bardzo charakterystycznym ruchem w tym tańcu. Jest  jednym z głównych źródeł współczesnej samby (Brazylia), kizomby i kuduro (Angola). Semba powstała w latach pięćdziesiątych XX w. i zaliczana jest na ogół do kategorii „muzyki świata”. Za najbardziej cenionego propagatora semby uchodzi Barcelo de Carvalho. Muzyka ta jest wciąż żywa w Angolii i pomału przenika do innych krajów, podobnie jak kizomba.

Semba to taniec, który jest przez wiele osób mylnie określany jako szybka kizomba.  Z kizombą faktycznie łączy go miejsce pochodzenia (Angola) oraz wspólna historia - to z semby narodziła się kizomba.  Od kizomby różni go jednak w większości szybsze tempo i  inna technika tańczenia.  Te tańce różnią się zacząco charakterem. Kizomba jest romantyczna i spokojna, semba ma wiele twarzy: może być żywiołowa i energetyczna, ale także spokojna i urzekająca płynnością oraz zmysłowością. Sembę należy traktować jako czystą zabawę. Najważniejsza jest improwizacja! Partner ma za zadanie zaskoczyć swoją partnerkę, stosując szereg różnych trików, zabawnych i zaskakujących akcji.