Fordon i Śródmieście  604-927-546
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

Semba - to tradycyjny rodzaj muzyki i tańca pochodzący z Angoli. Nazwa pochodzi od terminu Masemba czyli „wzajemne dotykanie brzuchami", co jest bardzo charakterystycznym ruchem w tym tańcu. Jest  jednym z głównych źródeł współczesnej samby (Brazylia), kizomby i kuduro (Angola). Semba powstała w latach pięćdziesiątych XX w. i zaliczana jest na ogół do kategorii „muzyki świata”. Za najbardziej cenionego propagatora semby uchodzi Barcelo de Carvalho. Muzyka ta jest wciąż żywa w Angolii i pomału przenika do innych krajów, podobnie jak kizomba.

Semba to taniec, który jest przez wiele osób mylnie określany jako szybka kizomba.  Z kizombą faktycznie łączy go miejsce pochodzenia (Angola) oraz wspólna historia - to z semby narodziła się kizomba.  Od kizomby różni go jednak w większości szybsze tempo i  inna technika tańczenia.  Te tańce różnią się zacząco charakterem. Kizomba jest romantyczna i spokojna, semba ma wiele twarzy: może być żywiołowa i energetyczna, ale także spokojna i urzekająca płynnością oraz zmysłowością. Sembę należy traktować jako czystą zabawę. Najważniejsza jest improwizacja! Partner ma za zadanie zaskoczyć swoją partnerkę, stosując szereg różnych trików, zabawnych i zaskakujących akcji.