Fordon i Śródmieście  604-927-546
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Taniec towarzyski i użytkowy

Czy kiedykolwiek patrzyliście z podziwem i zazdrością na pary tańczące na parkiecie? Czy zdarzyło Ci się, że podobała Ci się jakaś dziewczyna, chciałeś z nią zatańczyć, ale brakowało Ci śmiałości i pewności co do własnych umiejętności? Świadomości, że Ty przecież umiesz tańczyć! To właśnie dla Ciebie organizowany jest kurs tańca użytkowego! Nie znajdziesz tu skomplikowanych i technicznie trudnych układów i kroków. Z nami nauczysz się cieszyć tańcem, a przy odrobinie chęci zapewnisz sobie doskonałą zabawę na całe noce!

Natomiast Taniec Towarzyski niewątpliwie jest czymś więcej niż tylko wyrafinowaną sztuką lub widowiskowym sportem. Sprawdza się znakomicie w codziennych sytuacjach takich jak wyjście do klubu, impreza u znajomych czy romantyczna kolacja. Pojawia się również przy specjalnych okazjach takich jak wesele, sylwester czy bal maturalny. Jest tak popularny na parkietach, że znajomość przynajmniej podstawowych kroków jest obowiązkowa. Głównym celem nauczania prócz przedstawienia rytmów i kroków jest także zapoznanie Państwa z podstawowymi regułami tańca w parze. Pragniemy zapewnić, że już po kilku pierwszych spotkaniach będą Państwo mogli doskonale poradzić sobie przy każdym rodzaju muzyki tanecznej. Wraz z upływem czasu posiądą Państwo umiejętność swobodnego łączenia figur, prowadzenia i podążania, a także interpretacji i oddawania charakteru muzyki.

Zajęcia odbywają się raz bądź 2 razy w tygodniu i trwają 1h15min lub 1h 30min w zależności od kursu, ponadto uczestnicy kursów mogą bezpłatnie doskonalić umiejętności na piątkowych wieczorach tanecznych (praktisach), na których prócz porywającej muzyki i doborowego towarzystwa zapewniona jest fachowa pomoc instruktorska. Kwalifikacje naszych instruktorów tańca towarzyskiego potwierdzają zdobyte uprawnienia oraz duże doświadczenie. Program zajęć stworzono tak, aby umożliwić przyjemne a jednocześnie najbardziej efektywne przyswojenie materiału. Taniec towarzyski to mieszanka stylów. W naszym studiu nauczycie się podstawowych tańców standardowych oraz tańców latynoamerykańskich:

TAŃCE STANDARDOWE:

  • walc angielski - pełen gracji i elegancji, wprowadza w nastrój lekkości i spokoju
  • tango - pełne energii i agresji; pozwala wyrazić radości i bóle towarzyszące miłości – słodycz namiętności, ogień zazdrości i gorycz porzucenia.
  • walc wiedeński - niezwykle dostojny i widowiskowy, niegdyś nieodłączny element każdego europejskiego balu. Tańczony jest w rytmie podobnym do rytmu walca angielskiego, lecz dwukrotnie szybszym.
  • quickstep - młodszy, radosny brat foxtrota; pełen podskoków i tanecznych figli, które sprawiają, iż tańcząca go para wydaje się unosić nad parkietem

TAŃCE LATYNOAMERYKAŃSKIE:

  • samba - często interpretowana jako zaloty kochanków próbujących zwrócić na siebie uwagę i zaimponować sobie nawzajem.
  • cha-cha - interpretowana jest podobnie, choć posiada dodatkowo cechy zabawy i żartu. Wywodzi się z Kuby i ma swoje korzenie w rumbie i mambo.
  • rumba – taniec miłości. W rytmie zmysłowej, wolnej muzyki rozgrywa się pełen emocji rytuał, w którym kobieta, za pomocą wdzięcznych, kokieteryjnych ruchów stara się uwieść swojego partnera.
  • jive - spokrewniony z rock and roll’em, boogie-woogie i swingiem; szybki i radosny taniec z dużą ilością szybkich i krótkich kopnięć oraz bardzo rytmiczną i mocno akcentowaną muzyką.

Tańce użytkowe: na 1, na 2, na 3, disco fox, 2 na 1,

Uwaga ważne!!!

Na kursach tych uczymy się tańczyć w parze, ale nie jest konieczne zapisywanie się parami. Po zakończeniu kursu podstawowego będziesz miał możliwość kontynuacji tańca w grupach średniozaawansowanych oraz zaawansowanych.